İSVEÇ

CAMİ DUVARINDA GEZİNEN BATI!!

 

İnsanlığın hayat ve hakikat rehberi Kur’an-I Kerim İsveç’in Stockholm şehrinde Türkiye büyük elçiliği önünde üstelik polis korumasında alana gelen Danimarkalı aşırı sağcı Stram Kurs partisi lideri Rasmus Paludan tarafından yakılıyor,

Neden Türkiye büyük elçiliği?

Üstelik İsveç’te 35 müslüman ülkenin temsilciliği varken !!! Durduk yere milyonlarca kendi halinde,işinde gücünde,ibadetindeki Müslümanın kutsal kitabı neden yakılır? Ortada protesto edilecek cevap verilecek en ufak bir şey yokken,sadece ifade Özgürlüğü klişesi söylemi gerekçe gösterilerek.

Enteresan değil mi?*Şimdilik bunu siz düşüne durun.

 

Orada yanan sadece Kur’an-ı Kerim değil İslam dünyasının şerefidir,bir çok İslam ülkesi kınama bile yayınlamazken yine tek sorumluluk Türkiye’den bekleniyor.

Böylesi “hayasızca akına” sadece kınamanın yetersiz olacağı,ciddi politik siyasi ve ticari yaptırımlarla gecikmeksizin harekete geçilmesi elzemdir.

Savunma bakanımız güzel bir hamle ile 27 Ocak’ta gerekecekleşecek olan İsveç Savunma Bakanı’nın ziyaretini iptal etmiştir.Bu güçlü Türkiye hareketi oldukça sevindiricidir.

 

İsveç’in (medeniyet kisvesi altında)kutsal kitabımıza karşı işlenen bu “nefret suçuna” izin vermesi faşist bir zihniyetin,İslamofobinin tezahürüdür.

İnsanlığın cehaletten aydınlığa çıkarılması için gönderilen Kuran-ı Kerim’e karşı yapılan bu saldırı kabul edilemez. İsveç(Batı)

içlerindeki barbarlık yüzyıllar geçse de değişmiyor.

Türkiye büyük elçiliği önünde kuran yakmanın Türk’ün canını yakacağını iyi biliyorlar.Türkiye’nin Kuran-ı Kerim’in muhafızı olduğunu da iyi biliyorlar.Onlar Kuran-ı yakarak İslam’ı söndüreceklerini umut ediyorlar ancak Allah Saff Suresi sekizinci ayetinde;”Halbuki kâfirler istemesede Allah nurunu tamamlayacak.”

buyuruyor.

“Ya Müntâkîm, bizi intikamına memur et.”

Günümüzde İsveç dünyanın en gelişmiş sözde medeni ülkeleri arasında gösteriliyor.

Sosyal devlet anlayışına sahip olduğu sanılan bu ülke “ekonomiye ve topluma katkı” üzerine oluşturulmuştur. 

Bu  sebeple İsveç hükümeti’nin İsveç’in yerli halkı olan “Samiler”e uyguladığı asimilasyon politikaları nedeniyle dillerini unutan, isimlerini değiştirmek zorunda bırakılan”Samiler” ikinci sınıf vatandaş muamelesinin yanı sıra, ciddi baskı altında bırakmışlardır. Ama kendilerini ileri seviyede ve modern göstermeyi başaran bu ülke zaman zaman içindeki kini bu tür insanlık dışı tavırlarıyla göstermektedir.

Türkiye her zaman olduğu gibi Kuran-ı Kerim’e sahip çıkan tavrıyla dünyaya İslam’ın muhafızı olduğunu gösteriyor. Burada İçimizi sızlatan başka bir konuda Kuran-ı Kerim’i hakkıyla sarılmamızı ve birlik beraberlik içerisinde olmamız gerektiğini, bizi ayağa kaldıranın,titreyip irkilmemizin müsebbibinin”kim” olduğudur.

Bu şer’deki hayrı görüp, bizim bizden başka dostumuzun olmadığının idrakine varmamız gerekmektedir.

İsveç bu gevşek ve gereksiz hareketi ile Nato biletini yakmıştır.

Zaten yıllarca zulmettiği kendi halkı ve yerli halkı”laplonlar”ı sümenaltı edip, Türkiye’ye dönüp, hadsizce İnsanlık dersi verircesine ve insan haklarını bahane ederek pkk yandaşlığı yaptığı yetmezmiş gibi bir de böyle bir İslamofobi harekete destek vermesi akla zarar bir eylemdir.

Batı ruh dünyasını kaybetmiş, aile ve değer dünyasında boşluğa düşmüştür. İlke,hukuk, düzen, değerler ve geleceğin İslam’da olduğunun farkında ve paniğindedir.

Bu sebeple de dönüşü olmayan hatalar silsilesine başlamıştır. 

 

“Tüm dileğim gerçekten onların zannettiği ve korktuğu gibi ilkeli bir duruş ve yaşayış sergileyen müslümanların var olmasıdır diyor ve Necip Fazıl’dan bir söz ile bitirmek istiyorum 

“Deden bile söndüremedi, 

İslam’ın nurunu!

Sen mi söndüreceksin, 

Ebu Cehilin torunu?”

 

 

Çiğdem Uyanık

 

Sosyolog ve Aile Danışmanı

Yorumlar
Henüz Yazıya Yorum Yapılmamış. İstersen İlk Yorumu Sen Yapabilirsin.
Yorum Yaz
ÇİĞDEM UYANIK
Merhaba, ben ÇİĞDEM UYANIK

Yazımı beğendiyseniz ne mutlu, sosyal medyada paylaşarak dergimize katkı sağlarsanız çok memnun oluruz.

Son Yazıları
Kategoriler
Sosyoloji Gündeminden Anında Haberdar olun.

Bültenimize Üye Olarak yayınlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz